bannermanolya

Bazen  Sevginin ifadesi, bazen duyguların ifadesi,  bazen özlemin, bazen aşkın, bazen tutkunun bazen dargınların  barıtırmanın bazen gönül almanın ifadesi ve bazen de paha piçilemez bir hediyedir çiçek...
Bu özelliği ile çiçeklere değer verilmesini  tarihçesi ilk çağlara kadar dayanır.

Bizim çiçekçilik ile ilgili mazimiz  ise 1961 yılında  ailemizin Elazığ'da amatörce yapmış olduğu  çiçek yetiştiriciliği ile başladı.  1978 yılında  2000 m kare  plastik serada  saksı çiçekleri, kesme gül ve mevsim çiçekleri yetiştiriciliği  yaptıktan sonra 1982 yılında  Manolya Çiçekçilik adı altında  prpfesyonelliğe geçiç sürecimiz başladı.  Bu süreçte 1500 metre kare alanda  dış mekan kesme gül ve  fidan 600 metre kapalı alanda  kesme karanfil, 2000 metre kapalı alanda dış mekan süs bitkileri, 400 metre kapalı alanda  cam serada  saksı çiçeği üretimimizle Elazığ'da  çiçekçilik alanında  önemli mesafeler kat ettik.

1995 yılında şirketleşen firmamız 2000 metre kapalı alan olan  ve 60 bin metre açık alanda 368 çeşit bitki üretimi  tüm resmi ve özel kamu kurum ve kuruluşlarına, sitelere, bahçe evlerine, peyzaj danışmanlık ve proje hizmeti sunmaktadır. İthal çim tohum bayiliği  doğal gölet ve şelale yapımı, bahçe iç çocuk oyun grupları bölge bayiliği ile  farklı hizmetler sunan firmamız uluslar arası çiçekçilik İnterflora  üyeliği ile birlikte SS Kesme Çiçek Koopratifi üyesidir. Yurt dışında çeşitli ülkelere ihracat yapan firmamız,  çeşitli ürün gruplarında da ithal yapmaktadır.  Doğanın eşsiz güzelliğini, çiçeklerin gizemli dünyasını sizde keşfedin.

                                                                                                            Saygılarımızla
                                                                                                          Manolya Çiçekçilik İth.İhr Ltd. Şti.

Size Özel bilgiler

Sosyal Medya